Богдан Блавацький: «Хотілося б якісної селекційної роботи у міжсезоння»

Головний тренер ПФК «Львів» Богдан Блавацький підбив підсумки виступів команди у сезоні 2018/2019 років, прокоментував продовження співпраці із львівським клубом та поділився інформацією щодо літньої підготовки «містян» до сезону 2019/2020.

– Богдане Ігоровичу, у понеділок Ви уклали нову річну угоду з ПФК «Львів». Задоволені, що Ви отримали кредит довіри від керівництва клубу та можливість продемонструвати тренерські навички у розташуванні «синьо-золотих левів» у сезоні 2019/2020?

– Ми з Андрієм Паньківим підбили підсумки моєї праці. Після цього я прийняв пропозицію керівництва продовжити співпрацю з клубом ще на рік. Я задоволений тим, що маю нагоду й надалі працювати у клубі з рідного міста, перед яким стоять серйозні цілі.

Хотілося б якісної селекційної роботи у міжсезоння. Щоб трансферні питання та коло гравців, на яких ми розраховуватимемо, були позначені вже на початку підготовки до нового сезону. Кого саме продаємо, з ким саме підписуємо контракти. З ким ми подовжуємо співпрацю, а з ким – ні. Ці моменти мають бути вирішені протягом найближчих тижнів.

Усі ті максимальні цілі, що ставилися у сезоні 2018/2019, залишаються і на наступний сезон – перша шістка і вихід до єврокубків.

– Якщо повернутися до сезону, що завершився, то як би Ви підсумували той період, що був з моменту Вашої появи на тренерському містку?

– Зважаючи на брак часу, я мав влитися в колектив у розпалі сезону, а не він під мене підлаштуватися. Думаю, з цим завданням я впорався. Якщо ми проаналізуємо всі ігри, то на початку, мабуть, трішки бракувало фарту, а потім – швидшої стабілізації складу через травми та дискваліфікації. Коли вже більш-менш стабілізувався склад, у нас були хороші ігри з «Олександрією», «Зорею», «Динамо». Ну і в кінці, коли ми втратили цілу групу захисників, то прийшли до того, з чого починали – проблеми зі стартовим складом і поразки від «Шахтаря».

Коли я мав першу розмову з хлопцями, то сказав: 8 ігор – 24 очки, давайте візьмемо, як мінімум, 30% і будемо до кінця тримати у напрузі футбольне середовище та боротися за потрапляння до Ліги Європи. Тобто, це 8 очок. Якщо проаналізувати ігри з київським «Динамо» та луганською «Зорею» та інші матчі, то 6-7 очок мали б точно набирати. Якби так сталося, ймовірно інтрига була б до останнього туру. У нас була лише одна провальна гра – з «Шахтарем» у Харкові. Однозначно вибрав неправильну тактику. Вийшло досить авантюрно: і Алваро вперше грав на позиції лівого захисника, і Борзенко був змушений закривати місце опорного хавбека. В усіх інших матчах ми боролися і виглядали досить пристойно.

Єдине, що кидається в очі не тільки футбольним спеціалістам, а й пересічним вболівальникам, що команда після 65-70-ї хвилини зупинялася. Цьому є два можливих пояснення: або команда була не досить добре підготовлена взимку, або це питання психології. У Києві ми зупинилися, пропустили два м’ячі, а потім побігли відіграватися. Бурда вибивав м’яч з порожніх воріт після удару Мартана. Значить, все-таки команда мала сили. Другий момент: після пропущених м’ячів група гравців забувала установку на гру. Бігли вперед, порушувалася ігрова дисципліна та баланс сил на полі.

Чим швидше стабілізується склад, тим швидше буде злагодженість на футбольному полі та взаєморозуміння між тренером і гравцями. Тим швидше буде інший малюнок гри. Команда буде більш дисциплінованою. Але це потребує часу. Цих півтора місяці, мабуть, було замало.

– Як виглядатиме тренерський штаб «Львова» у новому сезоні?

– Працюватиме Юрій Панфілов, який відповідатиме за тренувальний процес. Буде новий тренер з фізичної підготовки, оскільки Віталій Шпанюк завершив співпрацю з клубом. Залишається тренер воротарів Тарас Гребенюк. Увесь той персонал, що працював й донині – масажисти, лікарі, адміністративний корпус – усі залишаються на своїх місцях.

– Які позиції у команді Ви хотіли б підсилити на майбутній чемпіонат? А до яких позицій немає питань?

– Хочеться знайти забивного гравця на позицію нападника, який склав би гідну конкуренцію Бруно. Тим більше, що в послугах Бруно зацікавлені європейські клуби, і невідомо, чи розпочне він сезон 2019/2020 у «Львові». Враховуючи прогрес Педро та Пернамбуко, хотілося б, щоб вони лишилися й допомогли нам у наступному чемпіонаті. Це ж саме стосується Мартана та Сабіно.

Думаю, що ігровий формат залишиться незмінним – бразильська група футболістів атаки та українська група футболістів захисту. Над пропорцією ще треба буде подумати: «4 українці та 7 бразильців» чи «5 українців та 6 бразильців». Це залежатиме від результатів селекції.

Хотілося б також знайти хороших крайніх та центральних захисників, які б підсилили нашу гру в обороні. Воротарі у нас кваліфіковані, до них ніяких питань немає.

– Наприкінці сезону Ви мали змогу побачити у дії молодих гравців «Львова» з команд U-21 та U-19. Чи плануєте Ви когось залучити до головної команди наступного сезону?

– Нормальний тренувальний процес головної команди відбувається із залученням 22-х чи 23-х гравців. Наприкінці сезону з нами працювали Пентелейчук, Хімчак, Іваночко та Брама. Розраховую на них і в підготовці до нового сезону. Можливо, буде ще хтось з молодих дарувань. По мірі можливості буду присутній на домашніх матчах команд U-21 та U-19, аналізувати ігри та думати, хто з молодих виконавців може потрапити до основної команди.

– Зараз команда перебуває у відпустці. А як Ви плануєте відпочити після завершення сезону?

– Я з дружиною, дочкою та онукою вже років 3-4 поспіль їздимо до Туреччини або Єгипту. Щоправда, цього року є певний ліміт у часі, тому ще не знаю, чи це буде подорож на 9 або 11 днів. Але на сьогоднішній день є телефон та месенджери, тому у разі чого є можливість бути постійно на контакті. Повністю відпочивати від футболу не вдається. Це неможливо. Завжди є якість термінові справи, коли потрібно включатися у роботу та приймати рішення.

– Які плани у «Львова» в контексті підготовки до наступного сезону? В які часові проміжки відбуватимуться збори, скільки буде спарингів та з ким Ви б хотіли провести товариські ігри?

– Ми нікуди не виїжджатимемо, працювати та готуватися будемо на місці – у Винниках. 17 червня зберемося на базі, а перший тренувальний збір триватиме до 28 числа. У хлопців буде кілька вихідних днів, а згодом запланований ще один двотижневий етап підготовки. Плануємо зіграти шість товариських поєдинків і ще дві двосторонніх гри. Підготовка завершиться за тиждень до початку чемпіонату, а далі вже буде тижневий мікроцикл, максимально зближений до змагального. Суперників шукаємо. Ймовірно, це будуть як українські команди, так і представники ближнього зарубіжжя.

Інформаційна служба ПФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »