Мартан: «Зміна позиції дозволила мені вирости як футболісту»

Півзахисник ПФК «Львів» Мартан Пімента – про те, як він провів літню відпустку, чому йому нескладно повертатися до інтенсивних тренувань у міжсезонні, хто є найбільшим жартівником у «синьо-золотому» колективі та чого він очікує від прийдешньої кампанії 2019/2020.

– Мартане, як ти провів свою літню відпустку у міжсезоння?

– Відпустка була не дуже довгою, усього два тижні. Тому не вигадував нічого особливого: скористався можливістю поїхати додому та побачитися з рідними. Дуже скучив за родиною, хотів увесь свій вільний час бути якнайближче до них.

– Як вважаєш, чи встиг ти за цей час фізично та морально відновитися після складного футбольного сезону?

– Думаю, що так. І тілом, і душею. Сім’я у цьому дуже допомагала!

– Чи ти займався під час відпустки? Чи було якесь улюблене дозвілля? Чи, можливо, щось спробував новеньке у своєму житті?

– Свій вільний час я переважно проводжу або у подорожах, або з родиною. Оскільки з вояжами до нових та цікавих місць, в яких я ще не встиг побувати, не склалося, тому переважно це були сімейні посиденьки у ресторанах (посміхається).

– І в яких країнах ти вже встиг побувати? Яке з відвіданих місць справило на тебе найбільше враження?

– Якщо почну рахувати, то це займе тривалий час (посміхається). Якщо в Європі, то був у Німеччині, Нідерландах, Туреччині, Італії, Польщі, тощо. Звичайно ж, в Українї (сміється). Поки що найбільше вразив Амстердам. Неймовірно чарівне місто, яке заворожує своїм духом свободи та різноманіттю усього, що робить життя людей щасливим.

– Минулого року у цей самий час ти відновлювався від травми і лише мріяв про те, щоб стати основним гравцем «Львова» у кампанії 2018/2019. Зараз ти є ключовим виконавцем «синьо-золотих левів» та важливим гравцем опорної зони. Як ти оцінюєш проведений сезон у складі львівського клубу?

– У мене була травма коліна рік тому. Відверто кажучи, було дуже неприємно. Хотілося грати та доводити, що ти чогось вартуєш, а тіло не дозволяло. Але Бог дуже допоміг, надавши мені терпіння пережити той непростий період. Я робив усе можливе, щоб допомагати команді протягом сезону, і сьогодні я насолоджуюся футболом у «Львові». Своєю найкращою формою, яку я набрав, граючи за львівський клуб.

– Як ти порівняєш Мартана річної давнини з тим Мартаном, що зараз готується до початку сезону 2019/2020?

– Я відчуваю різницю, футбол у моєму виконанні еволюціонував. І фізично, і тактично. Ключовим у цьому стала зміна позиції, коли мене спробували на місці опорного півзахисника. Я більше беру участі в активних фазах гри, більше пасую, маю швидше читати гру, щоб бути готовим до будь-яких рішень з боку суперників. Зміна позиції була непростим процесом, але зараз я розумію, що це рішення дозволило мені вирости як футболісту.

– Складно повертатися до тренувань після відпустки? Ще й до дворазового режиму роботи на першому тренувальному зборі «Львова»…

– Під час відпустки я періодично тренувався у тренажерній залі, розуміючи, що це має полегшити втягнення до робочого процесу під час зборів. Так і є, це дійсно допомогло, тому на навантаження не жаліюся (посміхається).

– Над чим львів’яни працюють під час першого тренувального збору у Винниках? На чому сфокусовані тренування команди?

– Не буду вдаватися в подробиці, але тренування у нас комбіновані – фізичні, тактичні і технічні, І мені, особисто, це до вподоби.

– На твою думку, за час, проведений у Львові, наскільки ти зблизився з українськими футболістами? Вже краще розумієтеся як на полі, так і поза його межами?

– Звичайно, що час робить свою справу – ми стали ближчими. Щоправда, не лише я, але й інші бразильські гравці. Вже можу поговорити з хлопцями не тільки за допомогою футбольних термінів, але й на життєві теми.

– Хто з українців найсерйозніший у складі «Львова»? А хто найбільший жартівник у колективі?

– Чесно кажучи, не скажу, хто найсерйозніший, але у почутті гумору рівних немає Саші Насонову (сміється).

– Наразі на перегляді у «Львові» присутні чимало новачків, і серед них достатньо бразильців. Зважаючи на свій досвід, чи допомагаєш їм в адаптації у новому та незнайомому для них середовищі?

– Я пройшов через це рік тому, тому намагаюся передати їм усі свої життєві надбання, щоб хлопці швидше звикли до нової країни, місцевих звичок та особливостей футболу.

– В який футбол гратиме «Львів» у прийдешньому сезоні? Богдан Блавацький вже ділився ідеями з командою стосовно стилю гри, що він воліє бачити від «синьо-золотих левів»?

– Нашому тренеру подобається атакувальний футбол. Ми тренуємося з акцентом на створення та завершення атак, тому сподіваюся, що будемо більше та успішніше атакувати у новому сезоні.

– Завтра «Львів» зіграє свій перший спаринг на поточному тренувальному зборі. Суперник – тернопільська «Нива», якому ти вже мав можливість протистояти під час товариської гри у березні цього року. Чого очікуєш від завтрашньої гри?

– Думаю, команда підійде серйозно до цього матчу, незважаючи на його статус товариського. Нам потрібно добре підготуватися до чемпіонату, набрати оптимальні кондиції та залишатися сфокусованими у кожній грі. Незважаючи на те, чи спаринг це, чи офіційна гра нового сезону. Коли ти на 100% сконцентрований на полі, ця звичка допомагає не виключатися у вирішальні моменти відповідальних матчів.

– Які в тебе очікування від виступів «містян» у новому сезоні? І чого прагнеш у розвитку своєї професійної кар’єри?

– Хлопці випромінюють позитив. Як і минулого сезону, ми хочемо боротися за позиції у верхній частині чемпіонату. Щоденна праця, виконання тренерських задумів і трішки більше вдачі – і, думаю, нам це буде під силу.

– Нещодавно у пресі з’явилася інформація, що тобою цікавиться один з клубів Суперліги Данії. Як ти відносишся до подібних чуток і можливості трансферу до іншого клубу?

– Це правда, інтерес є. Думаю, що це позитивно для мене, адже він свідчить про те, що я провів непоганий сезон. Нехай клуб опікується трансферними питаннями, моя ж задача – добре тренуватися та демонструвати гідний футбол.

Інформаційна служба ПФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »