U-21: «Динамо» у видовищному стилі приголомшило «Львів»

0

У вівторок, 20 квітня, відбулася зустріч між молодіжними складами ПФК «Львів» (Львів) та ФК «Динамо» (Київ) у рамках перенесеного матчу 16 туру Чемпіонату України U-21. За підсумками протистояння «синьо-золоті леви» зазнали драматичної поразки від своїх опонентів.

Команди «городян» різних рівнів продовжують надолужувати у плані відігравання перенесених матчів. Зокрема, напередодні відтермінованої гри основних складів «Львів» – «Минай» відбулося також перенесене протистояння 16 туру молодіжної першості. У гості до львів’ян завітав дубль київського «Динамо», який у поточному сезоні вважається фаворитом у боротьбі за «золото» Чемпіонату України U-21. У дуелі з таким солідним суперником «синьо-золоті леви» могли сподіватися радше на власну дисципліну, аніж на ігрові показники, аби здобути у підсумку бодай якісь залікові пункти. Взявши до уваги ще й той факт, що «городяни» не перемагали у шістьох попередніх календарних двобоях, напередодні очної зустрічі «динамівцям» віддавали відверту перевагу.

Як тільки пролунав стартовий свисток, стало, тим не менш, зрозуміло, що жодна з команд якимось особливим чином не виділяється. Власне тому, прогнозоване беззаперечне лідерство киян у цьому протистоянні потроху переходило лише на папір, а зовсім нічого спільного з подіями на ігровому полі не мало. До середини першого тайму небезпечних епізодів як з боку однієї, так і з боку іншої команд не виникало. Колективи підтримували розмірений темп та намагалися організувати власні атаки якомога конкретніше. Перший по-справжньому гольовий момент трапився на 30 хвилині. Саме тоді Мавдрик підчатував неузгоджені дії захисників та голкіпера «Динамо» і виривався на оперативний простір. Воротарю гостей довелося фолити. Арбітр Козик без вагань призначив пенальті. Покарання з точки взявся виконувати Казлаускас, якого делегували на цей матч із головної команди. Литовець свій шанс реалізував як належить. Сказати, що «динамівці» були таким розвитком подій ошелешені, – нічого не сказати. Після епізоду із забитим м’ячем завелися, схоже, не тільки столичні футболісти, а й автор голу. На 40 хвилині Казлаускас спершу отримав жовту картку за суперечки з арбітром, а згодом побачив перед собою і червоне світло. Наприкінці першого тайму «Львів» залишився у меншості. Наставнику господарів Ігорю Рипновському довелося перекроювати тактичні побудови. Таким чином на 45+1 хвилині на полі замість Баяно з’явився захисник Оберман. Це була остання протокольна подія у першій половині гри. На перерву команди пішли за мінімальної переваги «городян» у рахунку.

Другий тайм обіцяв бути зовсім несолодким для «синьо-золотих левів». Вдесятьох та ще й проти мотивованих «динамівців» грати очевидно дуже важко. З цим завданням, втім, підопічні Ігоря Рипновського доволі впевнено справлялися, а на 60 хвилині взагалі зробили заявку на гучну сенсацію. Львів’яни організували високий пресинг на чужій частині та розіграли своє комбінаційне мереживу таким чином, що Хімчак вийшов віч-на-віч з Моргуном. Своє рандеву наш гравець не згаяв. 2:0 у меншості проти «Динамо»… Це, безперечно, здавалося казкою для наших футболістів. Не знаємо, яка саме причина, але, схоже, хтось із львів’ян у казки таки не вірить. «Синьо-золоті леви» класно трималися, але за 10 хвилин до завершення матчу настав час «Динамо». Спочатку була пристрілка від Бражка, коли той влучив у стійку воріт Бугая. Згодом майже кожна наступна атака команди Юрія Мороза була результативною. На 83 хвилині Горбач відправив перший м’яч до сітки господарів, а вже на 87 оформив дубль. Приклад із півзахисника взяв нападник. Ванат також відзначився двічі ще до завершення поєдинку. Спершу на 88 хвилині, а потім на 90+3. Після фінального свистка на нашу команду було важко дивитися. Ніхто не міг зрозуміти, чому так швидко і докорінно все змінилося за декілька хвилин до завершення зустрічі. Як би там не було, фінальний результат залишився незмінним.

2:4 – «Львів», перемагаючи протягом більшої частини матчу, пропустив чотири та зазнав прикрої поразки.

«Наразі сам до кінця не можу усвідомити, що саме сталося наприкінці зустрічі. Можливо, на футболістів раптово наклалася втома. Як би там не було, але грати вдесятьох з кінця першого тайму проти «Динамо» – важка місія. Десь, мабуть, і психологія просіла під кінець зустрічі. Гості неслися вперед усіма силами та забивали один м’яч за іншим. Клас суперників таки дався взнаки. За цю гру, тим не менш, своїм хлопцям дякую. Продемонстрували характер, волю до перемоги, але перемогти у підсумку не змогли. Роботу, втім, виконали добру. Продовжуємо працювати і надалі. Хочемо уже нарешті подолати цю антисерію з поразок», – зазначив наставник ПФК «Львів» U-21 Ігор Рипновський.