Наступний матчU-21 ”Дніпро-1” – ”Львів”/23/08/2019

Візитка клубу

Завантажити PNG 

ПФК «Львів»

Історія

ПФК Львів заснований 21 червня 2015 року. У дебютному сезоні 2015/2016 років клубу вдалося успішно виступити у чемпіонаті України серед команд Другої ліги (друге місце), а за підсумками змагань у чемпіонаті України серед команд Першої ліги сезону 2016/2017 років – пробитися до Прем’єр-ліги. Сезон 2017/2018 років ПФК «Львів» завершив у першій шістці команд. Клубу знадобилося усього три роки, щоб не просто опинитися серед когорти найсильніших в українському футболі, але й закріпитися в елітному дивізіоні та ставити більш амбіційні плани та завдання – вихід до єврокубків. Більше того, з моменту появи і в процесі розвитку клубу в ПФК «Львів» була створена найрозвинутіша на поточний момент змагальна структура в українському футболі.

Змагальна структура

ПФК «Львів» є єдиним футбольним клубом в Україні з повноцінною змагальною структурою, організованою та функціонуючою за зразками топ-клубів європейського та світового футболу.

Команди ПФК «Львів» виступають у чемпіонатах України серед команд Прем’єр-ліги, U-21 та U-19, тобто представлені на кожному змагальному щаблі у вітчизняному чоловічому професіональному футболі.

У 2018 році у фокусі ПФК «Львів» з’явився новий напрям розвитку – жіночий футбол. Таким чином, ПФК «Львів» став першим футбольним клубом в Україні, у структурі якого присутні чоловічі та жіночі команди, що виступають у найсильніших вітчизняних лігах. У сезоні 2018/2019 років головна жіноча команда розпочала свої виступи у чемпіонаті України серед команд Вищої ліги, а дублююча – у змаганнях серед команд Першої ліги.

Найбільшу увагу ПФК «Львів» приділяє розвитку дитячо-юнацького футболу. Це дозволить клубу у майбутньому опиратися на власних вихованців, а національній, молодіжній та юнацьким збірним командам України – підсилювати свої ряди талановитими виконавцями зі Львівщини. У структурі клубу працює дитячо-юнацька академія, тренувальний процес в якій включає у себе роботу з 13-ма юнацькими віковими категоріями – хлопцями від 5 до 17 років, а також 5-ма дівочими віковими категоріями – дівчатами від 10 до 14 років.

Окрему увагу ПФК «Львів» приділяє розвитку дитячо-юнацького футболу в дитячо-юнацькій академії при Федерації футболу України. Також у Львові клуб співпрацює з мережею футбольних шкіл «Football Kids», які виховують майбутніх футболістів віком від 2,5 до 7 років.

За ініціативи футбольного клубу «Олімпік Ліон» (Франція), ПФК «Львів» розпочав співпрацю з французьким клубом, який має одну з найкращих дитячо-юнацьких футбольних академій в європейському футболі, яка щорічно випускає кількох гравців екстра-класу. За запрошенням французької сторони, фахівці академії ПФК «Львів» вже кілька разів відвідали базу та академію «Ліона» та отримали безцінний досвід з управління дитячо-юнацьким закладом та найновіші тренувальні методики з підготовки футболістів.

Також ПФК «Львів» розпочинає міжнародну співпрацю з футбольним клубом «Ювентус» (Італія). Львівський клуб планує провести низку стажувань з метою вивчення функціонування маркетингової складової в італійському клубі. Зокрема, ознайомитися з досвідом просування бренду клубу, розвитку жіночого футболу, тощо.

У бразильському Сан-Паулу функціонує навчально-тренувальний центр «Львів» (Сан-Паулу) в тренувальній роботі якого задіяні як бразильські, так і українські фахівці різних напрямків. У процесі роботи центру відбувається відбір футболістів з їх подальшою адаптацією до ігрового стилю ПФК «Львів» та специфіки українського футболу у цілому.

Інфраструктура

На сьогоднішній день в користуванні ПФК «Львів» знаходяться найкращі стадіони Львова та України. «Арена Львів» – основний стадіон львівського клубу, на якому також проводяться єврокубкові матчі та ігри національної збірної команди України в міжнародних турнірах. Також в розпорядженні ПФК «Львів» – стадіон «Скіф», який був резервною ареною під час проведення чемпіонату Європи 2012 року, та поля з натуральним і штучним покриттям стадіону «Сокіл». Таким чином, клуб має розгалужену структуру тренувальних полів, достатню для того, аби повністю забезпечити усі чоловічі, жіночі та дитячо-юнацькі команди безперервним тренувальним процесом.

Для головних чоловічої і жіночої команд створені усі умови для розміщення та харчування на сучасній базі клубу у Винниках. В системі підготовки до матчів і реабілітації після матчів задіяний сучасний рекреаційний комплекс.

З 2018-го року ПФК «Львів» став першим клубом в українському футболі, який почав використовувати у своїй роботі систему індивідуального тестування гравців. Створено спеціальний відділ тестування, оснащений сучасною технікою, що дозволяє тренерському штабу більш точно відслідковувати ступінь прогресу чи регресу функціональних кондицій гравців.

Соціальна складова

ПФК «Львів», футбольний клуб у місті з однойменною назвою, має великий потенціал приросту фан-бази.

Вже у перший сезон виступів у чемпіонаті України серед команд Прем’єр-ліги, під час матчу 2-го туру змагань між ПФК «Львів» та «Динамо» (Київ), на трибунах «Арени Львів» були присутні більше 10 тисяч глядачів, що є другим показником сезону 2018/2019 після поєдинку «Динамо» – «Шахтар», який традиційно збирає найбільшу аудиторію на стадіонах під час очних ігор. За умови грамотного розвитку проекту (спортивний чинник, маркетинг, інформаційна політика) кількість вболівальників і, відповідно, глядачів на трибунах, постійно зростатиме.

ПФК «Львів» долучився до розвитку кіберспорту в Україні, взявши участь у кіберфутбольному матчі із футбольним клубом «Чорноморець» (Одеса). Цей напрям має є перспективним у межах залучення до бази вболівальників клубу чималої аудиторії віком від 12 до 30 років та слідує сучасним світовим трендам розвитку футболу у кіберпросторі.

Плани та цілі

З дня заснування ПФК «Львів» до програми розвитку було закладено, що клуб за 3 роки повинен стати учасником чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги, а за 5 – стати прибутковим. З першою ціллю ПФК «Львів» впорався, виступаючи у сезоні 2018/2019 років в елітному дивізіоні українського футболу. Перед командою поставлене завдання – потрапити з підсумками сезону до зони єврокубків, що сприятиме у подальшому вирішенні другої цілі.

З початку виступів команд клубу використовувалися принципи фінансового регулювання і контролю з метою виключення недоцільних та нераціональних витрат (створення зайвих підрозділів, штатних одиниць, тощо).

Translate »