Юрій Бакалов: «Львів» проявив більше характеру у дербі»

Головний тренер ПФК «Львів» Юрій Бакалов на післяматчевій прес-конференції прокоментував перемогу «синьо-золотих левів» над «Карпатами» у львівському дербі у межах матчу 20-го туру чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги.

– Можу сказати по грі, що це було дербі. Зустрічалися дві команди з одного міста, кожна команда хотіла перемогти. Думаю, що дербі вдалося. Була і гострота, і напруження, і емоції. Кожна команда гнула свою лінію, виходила зі свого вибору на гру. Маю на увазі тактичний план на гру. Сьогодні вирішальним фактором було те, у кого сильніший характер. Я вважаю, що наша команда його більше проявила. У нас був дуже непростий тиждень після поразки від «Чорноморця». Але та робота над помилками, яка була проведена, сьогодні принесла результат.

– Склалося враження, що «Львів» сповна не використав своїх шансів в контратаках. Команді не вистачало свіжості в другому таймі?

– Був обраний певний план на гру. І справа не в тому, що не бігли чи не використали свої моменти. На мій погляд, не було останнього надійного стовідсоткового пасу саме туди, куди потрібно. Десь, можливо, поспішали, десь підводило хвилювання, багато хлопців вперше беруть участь в таких іграх. Найголовніше, що обраний нами план мав місце на футбольному полі. Найголовніше, що ці моменти створювалися.

– Львівське дербі – це особливі матчі. Перед грою сталася скандальна історія з віце-президентом «Карпат» Олегом Смалійчуком. Ви, напевно, теж бачили це відео. Чи вплинуло воно на команду? Може, додало спортивної злості?

– Ми намагаємося захищати наших хлопців від всяких негативних моментів. Нехай такі відео дивиться футбольний клуб «Карпати». Ми відходимо від того, що у нас є. Ми готувалися і спокійно працювали. Провели аналіз гри з «Чорноморцем» і це принесло згодом свої плоди.

Звичайно, кожне дербі, не лише львівське, супроводжується якимись висловами, вкидається якась інформація, клуби намагаються один одного пересмикнути. Ми спокійно до цього ставилися і говорили хлопцям, що потрібно сфокусуватися на основній роботі – показати гідний футбол на футбольному полі. Я вважаю, що нам сьогодні це вдалося.

– Порівняно із грою з «Чорноморцем», склалось враження, що на полі була інша команда. «Львів» виглядав набагато краще, і помітно було велике бажання у хлопців. Окрім того, що Ви провели роботу з командою, чи були додаткові мотиваційні фактори? Преміальні, наприклад?

– Увесь час на чільне місце чомусь вказують додаткову мотивацію у вигляді фінансування. Намагаюся покласти хлопцям в голову, що додаткова мотивація – це гра. Кожна гра повинна приносити для них якусь певну користь, щоб вони могли рухатися вперед. Тільки так. Ось це і була наша мотивація.

Що стосується матчу: багато новачків у нас в команді, певні труднощі ми відчували в минулому матчі. В першу чергу, за складом. Група футболістів, які вже грали минулого року і є більш адаптованими до нашого футболу, були травмованими. Десь ми пішли на певний ризик. Вийшов сьогодні Бруно – напевно, відчули різницю. Він ще не готовий. Боявся, щоб він не посилив свою травму. На підході – Жонатан і Воронін. Сергія ми сьогодні поберегли, тому що він більше часу пропустив. Доводилося ризикувати. Хочу подякувати своїм хлопцям. Деяких називають мужиками. Я ж, був би у мене капелюх, зняв би його перед своїми гравцями.

– Після цієї перемоги «Львів» продовжує претендувати на першу «шістку» в УПЛ. Як далі будете будувати свою роботу, щоб досягти все-таки мети на сезон?

– Не скажу нічого нового. Є ігри, що залишилися, і команда буде прагнути виконати завдання, поставлене на сезон. Воно не мінялося. Незважаючи на те, що програли «Чорноморцю» тиждень тому. Є дві гри з прямими конкурентами, будемо намагатися грати на максимальний результат. Говорив вже, що шанси завжди є, навіть коли їх немає. А вони, повірте, є. Ще будь-хто з команд втрачатиме очки. Тому все вирішить футбольне поле.

– Як Вам фаєр-шоу, яке на вашу честь влаштували ультрас «Карпат»?

Якщо Ви говорите, що це на мою честь …

– На честь вашої перемоги …

– Якщо це так, то я вдячний (сміється). Але ми сфокусовані на футболі. Я вважаю, що люди приходять на стадіон, щоб отримати задоволення. Таке відчуття, що ми все ще живемо в 20 столітті. Скрізь це вже пережитки минулого. Але людей не перевиховаєш, це їхні проблеми. Порядок на стадіоні – це обов’язок відповідних служб. Вони мають застосовувати більш кардинальні заходи, щоб такого більше не ставалося. Тоді ми від усього цього відійдемо. І все буде цивілізовано. І будуть всі ходити на футбол сім’ями, як це було в далекі роки, коли люди приходили на футбол, щоб отримати задоволення і повболівати за улюблену команду.

Вважаю, що фанати дійсно душею і тілом віддані своїй команді. Але вболівати можна по-різному. Часом було складно перекричати фанатів «Карпат». Але було приємно чути і наших уболівальників, які підтримали нашу команду. Я це чітко чув! А на решту намагався не звертати уваги.

– Наскільки Ви задоволені трансферною політикою «Львова»? І наскільки Вам комфортно працювати з бразильськими гравцями? Все-таки сьогодні було всього сім українців в заявці …

– Не буду виносити цю тему на широкий загал, це внутрішні справи клубу. У нас немає поділу на українців та бразильців. У нас є футбольна команда «Львів».

Інформаційна служба ПФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »