Наступний матч”Львів” – ”Олімпік”/16/07/2020/Стадіон "Україна"

Юрій Бакалов: «На першому зборі «Львів» очікує комплексна робота»

Головний тренер «Львова» Юрій Бакалов підсумував роботу команди під час першого тижня після повернення з відпустки, пояснив останні кадрові зміни у колективі та розповів, що «синьо-золотих левів» очікуватиме на зборах у Туреччині.

– Юрію Михайловичу, пройшов тиждень з моменту повернення команди до роботи. Якщо підбити проміжний підсумок, яка робота була проведена з хлопцями в цей тижневий мікроцикл?

– Робота була проведена якісна. Працювали в одноразовому-дворазовому режимі без жодних розкачок. Завдання було відновити хлопцям функціональну готовність. Хоча ми працювали не лише над загально фізичною підготовкою, а й включали елементи роботи з м’ячем. Все-таки потрібно було привести хлопців до певного знаменника.

Я вважаю, що дуже якісно ми провели цей тиждень у Львові. Хлопці вже зараз знаходяться в досить хорошому стані. Цей тиждень дав нам можливість повноцінно підготувати їх до турецьких зборів.

– Як Ви оцінюєте фізичний і технічний стан футболістів після місячної перерви? Певно, в такий тривалий термін без футболу якісь речі забуваються …

– Це безумовно. Але хлопцям були роздані індивідуальні тренувальні плани. Гравці прийшли з відпустки, пройшли медобстеження. І по проведеним заняттям було видно, що вони не зовсім відпочивали, все-таки займалися собою. Усі вони прекрасно знають, що починати з «нуля» дуже непросто. Тому я й кажу, що хлопці знаходяться в задовільному стані. На поточному етапі до рівня їх підготовки питань практично немає.

– Це був перший тиждень роботи команди з Вашим новим помічником – Віталієм Шпанюком. Що змінилося в тренуваннях команди, особливо тих, що спрямовані на фізичну підготовку? Як футболісти на них реагують?

– Будь-який футболіст скаже, що фізична і бігова робота – не улюблена його справа. Вони відчувають певний дискомфорт щодо цієї ділянки роботи. Але від цього нікуди не дітися. У роботі з’явилося чимало нововведень, оскільки наші бачення все-таки різняться.

Була проведена цілеспрямована підготовка до цього тренувальної тижня. Поки був у відпустці, перебував з Віталієм Шпанюком в постійному контакті, розробляючи програму підготовки, до якої увійшло чимало нових елементів. Все-таки у Віталія Васильовича – величезний досвід за спиною.

– Протягом минулого тижня Ви залучили шістьох молодих гравців з дубля. Яке враження вони на Вас справили? Чи готовий хтось із них поповнити першу команду вже в цьому сезоні?

– Про найближче майбутнє говорити поки зарано. Ми подивилися хлопців і на цьому не зупиняємося, будемо і далі спостерігати за молодими талантами нашого клубу. Але поки готовність хлопців не на рівні першої команди. Так, у них є потенціал, є певний рівень майстерності, але поки їм ще трохи зарано грати на більш високому рівні.

Але ми будемо і надалі їх залучати в першу команду, знайомити їх з вимогами дорослого футболу, а все інше вже буде залежати від них самих.

– Команду залишили Артур Западня і Ростислав Волошинович. У Ростислава не було достатньо ігрового часу, тому його рішення знайти іншу команду виглядає зрозумілим і логічним. Як щодо Артура, який у першій половині сезону був гравцем основи?

– І Западні, і Волошиновичу я не міг гарантувати того, що вони гратимуть на постійній основі. Футболісти вони дуже хорошого рівня, в цьому ніхто не сумнівається. Але я вважаю, що футболісти повинні постійно грати, у них повинна бути регулярна ігрова практика.

Наразі у нас в клубі утворюється серйозна конкуренція. Для ротації все-таки є інші варіанти, а якщо футболісти якісні, то вони не повинні сидіти на лавці. Хочу лише побажати їм успіхів у новому клубі.

– Команду чекає виліт до Туреччини і перший збір в Белеку. Яка робота чекає колектив протягом двох перших тижнів? І чим відрізнятиметься другий збір від першого?

– На першому зборі команду очікує комплексна робота. Під’їде група футболістів на перегляд, потрібно буде оцінити їх стан. Другий же збір буде присвячений награвання оптимального складу, тактичних схем, тощо.

– Яка ситуація з бразильцями, які повинні були прилетіти в Україну буквально напередодні турецького збору? На збір до Туреччини летять 14 гравців команди, причому в списку відсутні бразильці Жуліо і Аугусто, які виступали за «синьо-золотих левів» минулого року. Чому вони не готуються до відновлення сезону з усіма іншими?

– Бразильці вже прибули до розташування команди. Їх чекає плановий медогляд в день вильоту, щоб ми розуміли, як їх задіяти в роботі з перших днів зборів.

Що стосується футболістів, прізвищ яких не виявилося в командному списку на тренувальний збір, то вже анонсувалося, що ми плануємо якісне посилення цієї зими. Хтось травмований, хтось не витримує конкуренції. Грати повинні найсильніші.

– Яка програма спарингів очікує «Львів» на першому тренувальному зборі?

– Ми проведемо чотири контрольні гри. Суперниками виступлять угорський МТК, чеський «Банік», сербський «Младост Лучані», а також одна двостороння гра. Всього ми плануємо протягом двох зборів зіграти дев’ять товариських матчів.

– Усі найближчі суперники «Львова» в чемпіонаті проводитимуть свої збори в Туреччині. Як планує тренерський штаб збирати інформацію про майбутніх опонентів у чемпіонаті? У «Карпат», наприклад, новий тренер, а «Зоря» і «Десна» вже підписали перших новачків…

– Так само, як і всі інші команди. Існують цікавинки, які можна витягнути з інформаційних джерел, є й інші моменти. Але поки про це зарано говорити. Команди тільки виходять з відпустки, визначаються з планами на підготовчий період.

Вже ближче до відновлення чемпіонату інформативність буде більш істотною і корисною. Так, ми відстежуємо новини про зміни в стані наших суперників, проте поки не більше того.

Інформаційна служба ФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »