Єгіше Мелікян: «Кожен в нашому клубі повинен працювати для досягнення максимального результату»

Єгіше Мелікян очолив ПФК «Львів» 31 жовтня 2019 року. До зимової перерви команда під його керівництвом провела шість матчів. За цей час «синьо-золоті леви» зуміли налагодити гру, вийти з кризи та піднятися у турнірній таблиці. Єгіше Мелікян розповів в чому була складність його роботи, оцінив футболістів команди та поділився планами на найближче майбутнє.

– Ви взяли команду посередині сезону. Як вам вдалося перевтілити команду за такий короткий відрізок часу?

– Вийшло, тому що в мене дуже хороша команда, яка зі мною працює. Починаючи від начальника команди, адміністратора, масажиста, лікаря і весь персонал. А також тренерський штаб. Мені з помічником моїм дуже пощастило, за що йому дуже дякую. Адже ми проробили чималий об’єм роботи. Нам треба було визначити, який стиль підходить нашій команді з таким підбором гравців. Друге – це психологічне питання. З кожним гравцем довелося багато спілкуватися індивідуально. Третє – це фінансова стабільність, з якою мені допоміг Президент клубу Богдан Йосипович Копитко. Ці три речі ми вирішили, і в нас вийшла ефективна робота.

– Як Вам вдалося витягнути команду з психологічної ями, в яку вона потрапила по ходу сезону?

– Коли я прийшов в команду, то був помічником Володимира Мазяра, який тренував команду. Я старався працювати, щоб показати свої можливості в клубі. Коли сталося так, що відмовилися від послуг головного тренера, генеральний директор клубу Андрій Ярославович Паньків, був, мабуть, першою людиною, яка оцінила мою роботу в клубі. Саме від нього пішла ініціатива, щоб я був головним тренером. За це йому дякую, адже він і до сьогодні допомагає мені в клубі. Свою думку він передав Президенту клубу, який йому довіряє. І саме Президент прийняв рішення довірити мені роботу в критичний момент. Дуже важко було виходити з цієї ситуації. Вони мені повірили, і ми разом робили все, щоб вирішили клубні проблеми.

– Як ви оціните гру команди в першій половині сезону?

– Коли я прийняв команду, ми перед тим програли «Минаю». Наша команда не могла навіть протистояти клубу Першої ліги. Натомість останні дві гри — шоста та сьома команди УПЛ не могли взяти від нас те, що хотіли. І я можу сказати, що їм пощастило. По факту — це вже прогрес. Це команді дії.

Що стосується індивідуальних дій — то гравці почали вдвічі швидше прогресувати, показувати свої можливості. І фізично команда набрала хорошу форму. І пощастило нашим конкурентам, що чемпіонат пішов на зимову перерву.

– Краща гра команди в сезоні під Вашим керівництвом?

– Це останні дві ігри – проти «Маріуполя» та «Колоса». Я там побачив фізично підготовлену команду. Були командні дії. Ставлення футболістів на поле – переживають, боряться за кожен міліметр. Ось таку команду я бачив.

– В останніх матчах Ви активно залучали молодь команди. Як Ви їх оцінити?

– Мені приносить задоволення робота в двох напрямах – коли я отримую результат і коли в мене футболісти прогресують. Це показник якості тренера, коли він може відкрити гравця, який до цього в нього не грав. Я хочу, щоб в мене не лише команда прогресувала, але й гравці мали прогрес. Я бачу таких футболістів у «Львові». Але півтора місяці – це доволі малий термін. І я сподіваюся, що до літа більше гравців покажуть кращий прогрес.

– Можна очікувати, що зимою на збори команди поїдуть гравці молодіжної команди?

– Я хочу взяти якісних гравців на збори. Якщо молодь покаже ці якості – то чому ні? Я буду лише радий, що це наші вихованці.

– Які позиції Ви хотіли б підсилити?

– Я б хотів, щоб в команді була конкуренція – по два гравці на кожну позицію.

– Які перед Вами стоять завдання на цей сезон?

– У нас завдання – єврокубки. Але для цього треба багато працювати. Адже у вас дуже сильні конкуренти з хорошим підбором гравців. Тому я дуже хочу, щоб кожен в нашому клубі працював максимально для досягнення цього результату. І найголовніше – щоб в нас був здоровий колектив, щоб кожен переживав за іншого і допомагав. Мені важливо, щоб це був колектив, який підтримує один одного, колектив однодумців.

Інформаційна служба  ПФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »