Фране: «У футболці «Львова» матиму можливість зіграти у великих матчах»

Хорватський новачок «Львова» Фране покликаний додати мобільності та креативності  діям «синьо-золотих левів» у поточному сезоні. За своїми плечима 25-річний хавбек уже має досвід виступів у кількох європейських чемпіонатах. Про враження від нового клубу, атмосферу в команді, чемпіонат УПЛ, майбутнього суперника «Львова» та багато іншого Фране розповів у розмові з клубною інформаційною службою.

– Фране, які твої перші емоції після приєднання до нашої команди?

– Перші думки були про те, що організація у клубі на високому рівні. Коли я прибув, мене дуже тепло зустріли. Під час тренувального процесу, під час підписання – усе було також класно. Персонал у клубі чудовий, тому відразу у мене склалося хороше враження про ПФК «Львів».

– Чи мав ти інші варіанти для продовження кар’єри?

– Так, у мене було декілька пропозицій. Деякі з них були навіть кращими у фінансовому плані. Втім, обрав «Львів», бо ліга, у якій команда виступає, дуже конкурентноспроможна та високо оцінюється у Європі. Тут також є багато хороших клубів. Я матиму можливість зіграти у великих матчах і підняти власну гру на якісно новий рівень.

– Як колектив сприйняв твою появу?

– Я думаю, що колектив прийняв мене дуже добре. Гравці, тренерський штаб та персонал допомагають мені у будь-яких питаннях, які виникають. Це не може не тішити. Такі моменти сприяють тому, аби якомога швидше влитися до колективу, почувати себе комфортно та показувати найкращу гру.

– До твого приходу у колективі вже освоївся інший хорватський гравець – Макс Челіч. Чи контактував ти з ним до підписання? Якщо «так», то що він розповідав?

– Звісно, я контактував з Максом до підписання, радився, запитував про команду. Почув від нього чимало компліментів на адресу клубу. Таким чином я отримав ще одну вагому причину, аби сюди перейти.

– Після переходу легіонера до стану будь-якого клубу з’являються питання стосовно мовного бар’єру. Чи траплялися з тобою у новій команді вже якісь непорозуміння з гравцями, з тренерським штабом?

– Якихось особливих непорозумінь не виникало. Хорватська та українська мови є трішки подібними, тож я вже розумію більшість з того, чого від мене вимагають. Гадаю, якщо зараз навіть якихось окремих моментів і не розумітиму, то вже найближчим часом усе це зникне, адже атмосфера у колективі хороша.

– Чимало новачків зазначали про те, що у нинішнього наставника «Львова» Георгія Цецадзе доволі важкий тренувальний процес. Що скажеш з цього приводу?

– Я чув, що передсезонна підготовка була дуже важкою, але, вважаю, що для нашого стилю гри це справді важливо. Ми багато працюємо і я на 100% переконаний, що хороші результати прийдуть вже зовсім незабаром. Як то кажуть, нема болі – нема перемог (усміхається…).

– Які твої враження від нашого рідного Львова?

– Центр міста є просто приголомшливим. Макс мені розповідав про це, але я був здивований, наскільки тут чудово. Звісно, я відкрив для себе ще небагато, але коли матиму трішки більше вільного часу, намагатимусь оглянути все краще довкола. Окрім того, звернув увагу на те, що тут дуже добрі та комунікабельні люди, які завжди раді допомогти. Це варте уваги.

– Що для тебе стало головною несподіванкою, з якою вже встиг зіткнутися в Україні?

– Перш за все, я був здивований дорожнім трафіком Львова. Мені здається, нема значення, коли тут виїхати на вулицю, все одно будуть затори (усміхається…). Можна багато часу витратити, перебуваючи за кермом, тому треба все ретельно планувати. Раніше часто з таким не стикався.

– До переходу у ПФК «Львів» ти встиг пограти у чемпіонаті Хорватії та Боснії. Яка головна різниця, на твою думку, між тими змаганнями та УПЛ?

– У Хорватії гра базується на багатьох технічних аспектах. Хорвати талановиті у роботі з м’ячем. У Боснії чемпіонат схожий, але гравці більш фізично сильні. В Україні, здогадуюсь, потрібно бути витривалим, виконувати багато бігової роботи. Усі команди можуть та готові витримувати високий темп поєдинку з першої по останню хвилину. На користь українського чемпіонату, окрім того, говорить той факт, що ігрові поля тут кращої якості, аніж у Хорватії чи у тій-таки Боснії. Загалом, впевнений, що тут цікавий та захопливий чемпіонат, у якому мені точно буде приємно спробувати свої сили.

– Наступну календарну зустріч нам належить провести з чинним українським чемпіоном – донецьким «Шахтарем». Як повинна зіграти наша команда, аби розраховувати на позитивний результат у тому матчі?

– Я думаю, нам варто зосередитись на власній грі. Не боїмося нікого, ми талановиті, молоді та голодні до великих перемог. Звісно, усі чудово розуміють, що означає «Шахтар» в українському футболі. Втім, якщо ми сконцентруємось на власній грі, гадаю, цілком можемо здивувати своїх опонентів.

Інформаційна служба ПФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »