Футболістки ФК «Львів-Янтарочка» – про перше коло чемпіонату України у сезоні 2018/2019

Футболістки ФК «Львів-Янтарочка» Валерія Ольховська, Світлана Яруш та Лідіане де Олівейра відповіли на низку питань щодо їх вражень від виступів «синьо-золотих левиць» у першому колі чемпіонату України серед жіночих команд Вищої ліги сезону 2018/2019 років.

Позаду перше коло, за підсумками якого команда посідає шосту позицію. Як вважаєте, це закономірний результат для нинішнього колективу?

Валерія Ольховська: Я вважаю, що шоста позиція у таблиці – не зовсім закономірний результат для нас за підсумками першого кола. Ми не набрали максимум очок в іграх, де могли і повинні були це зробити. Але, не дивлячись на це, результат не поганий, враховуючи що команда дебютувала у Вищій лізі. Будемо намагатися поліпшити свою позицію у другому колі.

Світлана Яруш: Я думаю,  що проміжне шосте місце за підсумками першого кола – не такий вже поганий результат,  як для команди,  яка вперше вийшла до Вищої ліги. Звичайно, хотілося б бути вище, але в нас все ще попереду і ми будемо показувати ще кращі результати.

Лідіане де Олівейра: Ми хочемо змагатися за найвищі місця у чемпіонаті України. Якщо ми будемо послідовно демонструвати хорошу гру, вірю, що нам це до снаги. Для команди, яка грає поточним складом лише три місяці, ми досить непогано прогресуємо. Те, що ми знаходимося на шостій позиції, вважаю, не дуже добре, бо потрібно мати амбіції у кожному матчі битися лише за перемогу.

Команда не надто вдало стартувала у чемпіонаті, проте набрала непоганий хід вже восени. Які фактори прогресу команди, на вашу думку?

Валерія Ольховська: Основним фактором прогресу нашої команди, на мою думку, є поставлений тренувальний процес. Після кожної гри ми аналізуємо наші помилки і працюємо над ними в тренуваннях, приділяємо увагу деталям. Хочу відзначити, що команда стала більш зіграною і згуртованою.

Світлана Яруш: Стартували ми не дуже вдало в чемпіонаті, але на помилках навчаються. Зараз команда стала більш зіграною, ми почали більше розуміти одна одну на полі. Ну і, звичайно, прогрес команди є можливим завдяки нашому тренерському штабу.

Лідіане де Олівейра: На початку сезону були певні труднощі, адже ми, бразильські дівчата, не надто розуміли українських, і це позначилося на результатах стартових матчів чемпіонату. Але з плином часу ми значно виросла як команда, стали більше спілкуватися та розуміти один одного, і це однозначно допомогло на футбольному полі.

Команда є поєднанням українських та бразильських дівчат. Чи налагодили ви взаєморозуміння? Як спілкуєтеся під час матчів та за межами поля, у реальному житті?

Валерія Ольховська: Спочатку було дуже важко зігратися з бразилійками через мовний бар’єр, адже вони спілкували лише португальською мовою. Але перекладач нам допоміг. Зараз стало простіше, дівчата вже вивчили деякі українські слова і футбольні терміни, завдяки яким ми спілкуємося як на полі, так і в житті. Ми знайомимо їх з нашою культурою і змушуємо їсти борщ (посміхається), також разом проводимо час.

Світлана Яруш: Взаєморозуміння з бразилійками ми налагодили не одразу: на початках було важко,  бо ми їх не розуміли, а вони нас. Спілкування підтримуємо перекладачем, який є у всіх дівчат. Стараємося вчити трішки португальську мову, а бразильські дівчата вже досить непогано знають українську.

Лідіане де Олівейра: Ми намагаємося допомагати один одному на футбольному полі. Трішки встигли вивчити українську мову, а українські дівчата – португальську. У грі іноді виникають труднощі взаєморозуміння, але у буденному житті все значно легше – допомагають слова, які вже знаєш, мова жестів та Google перекладач.

Який матч, на вашу думку, став найбільш вдалим для команди у першому колі? І який хотілося б забути?

Валерія Ольховська: Найбільш вдала гра, на мій погляд, була проти уманських «Пантер», це була наша перша і впевнена перемога в чемпіонаті. Не дуже приємні враження залишилися від матчу з «Восходом». Як на мене, гра повинна була закінчитися як мінімум нічиєю. Але кожна гра – це, в першу чергу, досвід для нас.

Світлана Яруш: Я думаю, вдалими були всі ті матчі,  які ми з командою виграли. А забути хотілося б, напевно, перших три гри.

Лідіане де Олівейра: Найкращий матч у першому колі, вважаю, був проти «Пантер», яких ми обіграли 6:0. А забути б хотілося поразку 0:6 від «Житлобуду-1».

На що, на вашу думку, може розраховувати ця команда по завершенню сезону?

Валерія Ольховська: Я вважаю нашу команду перспективною і з великими потенціалом. Ми будемо багато працювати, щоб піднятися якомога вище у турнірній таблиці. Найголовніше для цього – бажання, а воно у нас є. Кожна дівчина викладається як на тренуваннях, так і в іграх, і це обов’язково принесе свої плоди.

Світлана Яруш: Є відомий вислів: «ми програли битву,  але не програли війну»,  так що, намагатимемось бути в трійці наприкінці сезону.

Лідіане де Олівейра: Потрібно боротися, аби наприкінці сезону бути на вершині турнірної таблиці. Дуже рада, що можу допомогти команді забитими м’ячами. Я приїхала до України, щоб прогресувати як футболістка, показувати свою найкращу гру та вигравати титули!

Інформаційна служба ФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »