«Львів» на заключних хвилинах переграв «Маріуполь»

У 24 турі Favbet ліги сезону 2020/2021 ПФК «Львів» на виїзді зустрічався з ФК «Маріуполь». За підсумками матчу «синьо-золоті леви» здобули незабутню перемогу.

Якщо пригадати минулу зустріч «Львова» і «Маріуполя» та порівняти зі звітною, то можна було віднайти чимало метаморфоз ще до безпосереднього початку поєдинку. У першому колі приазовці натрапили на відверто нестабільних львів’ян, для яких будь-яке протистояння відбувалося за відверто незаплановим сценарієм та планом на гру. У підсумку, маріупольці здобули впевнену виїзну перемогу з рахунком 3:1. Цього разу все обіцяло бути більш захопливим. На момент старту відповідного двобою «городяни» мали безпрограшну серію, яка налічувала чотири матчі поспіль. Підопічні Остапа Маркевича другу частину сезону, своєю чергою, проводять не так якісно, як перше коло. Результати матчів – яскраве тому підтвердження. Власне тому, очікування від гри були доволі цікавими.

На правах господарів «Маріуполь» розпочав зустріч активніше. Приазовці взяли м’яч під свій контроль та намагалися освоїти гру першим номером. Наші суперники раз по раз намагалися намацати вільні зони у захисних побудовах «синьо-золотих левів». Вже на 13 хвилині Бондаренко опинився неприкритим у штрафному майданчику львів’ян. Виник небезпечний епізод для взяття воріт, але з вигідної позиції гравець господарів пробив точнісінько до рук Ільющенкова. Витримавши стартовий натиск «Маріуполя», підопічні Анатолія Безсмертного теж почали відповідати бадьорими діями на чужій частині поля. На 16 хвилині Махмутовіч відповів ударом головою після подачі від Буська. Перспективно, втім, таки повз ворота. Гра потроху перетворювалася на гойдалки. На 21 хвилині опонент потурбував пострілом з-за меж карної зони від Горбунова. Ільющенкову довелося вступати у гру по-серйозному. Наш голкіпер, згрупувавшись, перевів м’яча на кутовий. Наступного потенційно гольового епізоду варто було чекати до 30 хвилини. Ременяк по-спортивному нахабно прорвався вперед та, не зустрівши опору з боку захисників «Маріуполя», пробивав по воротах Кудрика. Воротар, втім, зіграв надійно та намертво зафіксував м’яча у руках. З атаки у відповідь трапився перший у зустрічі гол. Топалов, накрутивши декількох суперників, пробив обвідним ударом у кут наших воріт. Ільющенков у моменті виявився безсилим. Від пропущеного м’яча «Львів», утім, оговтався майже миттєво. Вже на 33 хвилині Семенів скористався метушнею у штрафній зоні господарів та відновив паритет у поєдинку. Матч минав за доволі видовищним сценарієм, що не могло не тішити вболівальників на трибунах стадіону імені Бойка, де і відбувалося протистояння. На 42 хвилині Семенів знову змусив Кудрика активно працювати на лінії. Після скидки від Довгого молодий хавбек пробивав у кут воріт «Маріуполя». Голкіпер свою робота виконав «на відмінно». На 44 хвилині Алваро на пару з Ренаном підчатували помилку захисників команди господаря на власній частині поля. Останній, опинившись під гострим кутом перед порожніми воротами, фізику перехитрити таки не зумів. На цьому насичений на моменти перший тайм, по суті, і завершився.

Друга половина гри розпочалася блискавично. Колективи продовжили сповідувати той атакувальний темп матчу, який був протягом першого тайму. Вже на 49 хвилині м’яч після удару з льоту від Кулакова задріботів у сітці гостей вдруге. Тим не менш, арбітр Козик швидко перервав святкування маріупольців, адже в епізоді було зафіксовано офсайд. «Маріуполь», втім, на досягнутому геть не зупинився. Підопічні Остапа Маркевича продовжували нагнітати поблизу чужих володінь та вже на 57 хвилині «городян» від пропущеного голу врятував справжній фарт. Кулакову до забитого м’яча після удару головою забракло лічених сантиментрів. М’яч дивом промайнув поруч зі стійкою. «Львів» перейшов на гру у контратаках. Одна з таких розгорнулася на 62 хвилині. У заключній фазі випаду Ренан підступно пробивав у ближній кут воріт Кудрика. Голкіпер загрозу нівелював. У центрі наступного потенційно результативного моменту виступив Фране. Хорват, отримавши м’яча у штрафному майданчику, грамотно посадив на п’яту точку одного із оборонців команди суперника та пробивав з близької дистанції. На заваді голу знову став воротар «Маріуполя». Градус зустрічі підвищувався. З кожною наступною хвилиною все чіткішим було поняття того, що наступна команда, яка відзначиться забитим м’ячем, скоріш за все, і здобуде перемогу у матчі. Колективом, який максимально наблизився до підсумкової звитяги, на 90 хвилині став «Львів». Після подачі з кутового і декількох випадкових відскоків м’яч перед порожніми воротами опинився у Махмутовіча. Капітан «синьо-золотих левів» був безжальним та холоднокровно реалізував свою можливість. За компенсований арбітром час виправити ситуацію на табло приазовці так і не змогли.

1:2 – «Львів» у величний Великодній день здобув драматичну перемогу над «Маріуполем».