Мартан: «Усе, що ми робимо на полі – для наших шанувальників»

Захисник ФК «Львів» Мартан поділився враженнями від гри у стартовій 11-ці проти львівських «Карпат» у дербі 9-го туру чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги та подякував вболівальникам «синьо-золотих левів» за підтримку з трибун «Арени Львів».

– Мартане, ти відіграв свій перший повний матч у чемпіонаті України. Як би ти оцінив свій виступ у поєдинку проти львівських «Карпат» та гру команди у цілому?

– Перш за все, хочу подякувати Богу та львівському проекту за можливість грати в Україні. Розуміючи важливість матчу-дербі, силу «Карпат» та той факт, що тренер довірив мені місце у стартовому складі, я зосередився на тому, щоб зробити усе можливе, аби допомогти нашій команді перемогти. Дуже хотілося виграти, щоб покращити наше становище у чемпіонаті.

– Це було дербі Львова, і ФК «Львів», і «Карпати» билися за максимальний результат у зустрічі. Як би ти охарактеризував своє перше львівське дербі, в якому тобі довелося взяти участь?

– У будь-якій країні, у будь-якому чемпіонаті подібні матчі – дуже принципові та складні для команд-учасниць. Потрібно враховувати усі деталі, вміти контролювати свої емоції та бути сконцентрованими на усі 100%.

– Ти розпочинав більшість атак своєї команди довгими передачами на половину поля суперників. Закидання на Бруно та прямий стиль гри команди – саме таким був тактичний задум «Львова» на матч з «Карпатами»? Які вказівки ти отримав від Юрія Бакалова перед грою?

– Тренер сказав, що нам необхідно скористатися швидкісними даними Бруно, його уміннями грати на «другому поверсі» та чіплятися за м’яч. Саме так в одному з епізодів нам вдалося пробити захист «Карпат», коли він зіграв на випередження та забив гол.

– Як загалом ти оцінює свій рівень готовності грати повні матчі у чемпіонаті? Чи можна сказати, що ти врешті адаптувався до українського футболу?

– Я тренуюся таким чином, що бути готовим як фізично, так і тактично до кожного наступного матчу. Вже пристосувався до тутешнього стилю ведення гри і вірю, що можу зробити ще більше, аби допомогти своїм товаришам по команді вигравати матчі.

– Які маєш думки стосовно підтримки вболівальників у львівському дербі на «Арені Львів? На трибунах стадіону було майже 8 тисяч прихильників футболу…

– Я хочу подякувати вболівальників за підтримку! За те, що вони нас підтримують, коли ми добре граємо, і підбадьорюють, коли не все вдається так, як планувалося. Усе, що ми робимо на полі – для наших шанувальників, без них нічого б не мало сенсу.

– Розкажи трохи про Мартана-футболіста. На якій позиції, окрім центру захисту, можеш ще зіграти? Якими ігровими характеристиками пишаєшся і над чим ще слід працювати?

– Я точно знаю, що, якщо ти вважаєш себе професіоналом, то маєш розвиватися протягом усієї кар’єри гравця. Еволюція має бути невпинною – і фізична, і технічна, і тактична, і психологічна. Більш за усе мені подобається грати центрального захисника, хоча іноді також доводилося закривати задню лінію на обох флангах і виконувати завдання в опорній зоні. Якщо тренеру буде необхідно, зможу допомогти команді на усіх вищевказаних позиціях.

– Чи звик вже ти до українського життя після переїзду з Бразилії? Чи помітив якісь принципові відмінності між цими двома країнами?

– Бразилія та Україна дуже відрізняються в усіх аспектах, але я намагаюся швидко пристосуватися до місцевого способу життя. У цьому мені допомагає Батіста, спілкування з яким значно полегшує процес адаптації. Сподіваюся ще краще пізнати Україну у майбутньому.

Інформаційна служба ФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »