Наступний матч”Львів” – ”Шахтар”/21/03/2021

Шина: «Головне, аби мої дії на полі приносили команді користь»

Бразилець Шина наразі є одним з найбільш досвідчених виконавців поточного складу ПФК «Львів». 24-річний гравець також серед тих нечисленних латиноамериканців, які залишилися у складі напередодні старту нинішнього сезону. Про пертурбації у плані формування основної обойми, власну адаптацію, колектив, поточний сезон та багато іншого Шина розповів у розмові з клубною інформаційною службою.

-Перед стартом сезону «Львів» змінив вектор формування складу. З клубу пішли чимало бразильців, твоїх земляків. Як ти відреагував на такі зміни?

-Футбол – дуже динамічна гра. Стосується не тільки гри на полі, але й поза ним. Сьогодні ти тут, а завтра вже в іншому місці. Усі повинні бути готовими до будь-яких змін. Я – не виняток. Це звичайні речі, тому відреагував нормально.

-По ходу сезону команду залишив головний тренер. Тренувальним процесом наразі керує тріо наставників. Що можеш сказати про їхню роботу?

-Прокоментую коротко. Теперішні тренери виконують свою роботу добре. Мені подобається їхній підхід та організація тренувального процесу.

-Наразі команда сповідує більше захисний стиль ведення гри, потрібно багато відпрацьовувати назад. Ти бразилець і атака, по суті, у тебе в крові. Як тобі грати взагалі за таких умов?

-Кожен наставник має власне бачення стосовно форми гри. Так, звісно, я люблю контролювати м’яч, але з іншого боку поважаю роботу будь-якого тренера. Власне тому, виконую те, що від мене вимагає наставник. Головне, аби мої дії на полі приносили команді користь.

-Колектив ПФК «Львів» доволі неоднорідний. Є багато різних національностей, молоді. З цього приводу запитання, яка атмосфера панує всередині?

-Жодних непорозумінь не виникає. Всі ті, хто прибули напередодні чи впродовж сезону, приїхали допомагати команді. Власне тому, ми завжди разом, немов сім’я. Атмосфера у колективі чудова, підтримуємо одне одного у будь-якій ситуації.

-Ти у Львові вже не перший рік. Зараз надворі стає доволі прохолодно. Бразилія – тепла країна порівняно з Україною. Чи встиг вже адаптуватися до таких погодних умов, чи ще досі важко?

-Як тільки я приїхав до Львова, було справді важко, адже такої холодної погоди у Бразилії дійсно не знайдеш (уміхається…). Втім, зараз я вже добре знаю, чого чекати та відповідно добре пристосовний до кліматичних умов.

-Що тобі загалом давалося найважче під час адаптації?

-Про одне я вже зазначив у попередній відповіді, а друге – це мова. Португальська та українська кардинально відрізняються. Попри те, що у клубі є перекладач, який доносить бразильським виконавцям слова тренера, у побуті інколи бувало важко (усміхається…). Втім, усе поступово.

-Наразі ти вже є одним зі старожилів поточного складу ПФК «Львів», тому можеш судити про певні процеси в команді. Теперішній сезон є доволі важким для команди як у плані результатів, так і стосовно забитих м‘ячів. На твою думку, чому так?

-Вважаю, кожен з тих гравців, які перебувають у команді, усвідомлює, що ми перебуваємо зовсім не на тому місці, на якому б хотілося. На мою думку, втім, з такої ситуації вийти цілком реаально. Я вірю у своїх колег по команді. Ми будемо битися за результат у кожному наступному матчі.

-До зимової перерви залишається кілька турів. Як потрібно зіграти у матчах, які залишилися, команді, аби піти на перерву не на дні турнірної таблиці?

-На кожному тренуванні ми працюємо з великою відповідальністю та самовіддачею. Усе це задля того, аби під час вже офіційних поєдинків здобувати хороші результати та мати відповідні позиції у чемпіонаті. Потрібно просто добре виконувати роботу та завдання, які тренер надає перед кожним матчем. Якщо ми будемо втілювати на полі усе те, про що говоримо у роздягальні, безперечно, перемоги прийдуть.

Інформаційна служба ПФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »