U-19: «Львів» мінімально здолав «Олімпік»

0

У неділю, 9 травня, відбувся поєдинок між юнацькими складами ПФК «Львів» та ФК «Олімпік» (Донецьк) у рамках двадцять шостого туру Чемпіонату України U-19 сезону 2020/2021. В емоційному заключному поєдинку сезону «городяни» були сильнішими за своїх опонентів.

Завершувати чемпіонат дуеллю з «Олімпіком» – зовсім не найгірший розвиток подій… Так принаймні напередодні старту очної дуелі львів’ян з донеччанами можна було подумати, глянувши до турнірної таблиці. У сезоні, що вже минув, колектив Ігоря Єрмакова зірок з неба відверто не хапав. 22 залікові пункти та 12 позиція у командному заліку перед початком 26 туру – яскраве тому підтвердження. Як би там не було, але у відпустку кожен хотів піти з максимальним багажем хорошого настрою. Чудовою передумовою для цього, звісно, стала би перемога в останньому протистоянні сезону. Власне тому, ще до стартового свистка очевидним було те, що як «Львів», так і «Олімпік» гратимуть виключно за максимум залікових пунктів.

Зустріч, втім, розпочалася не надто жваво. Колективи здебільшого з’ясовували стосунки у центрі поля, тривала також активна позиційна боротьба. Вилазки вперед якщо і були, то радше винятками з правила. Було зрозуміло, що той, хто перший почне контролювати м’яч, а відповідно і гру, – той і зорганізує як слід атакувальну роботу. Варто відзначити, що «Львів» дещо здивував стартовим складом та розташуванням футболістів на полі. Зокрема, доволі цікаво було спостерігати за діями Малецького на вістрі атаки. Цей гравець, звісно, універсальний, але у сезоні на позиції центрального нападника його бачити не доводилось. Як згодом з’ясувалося, такий експеримент Олега Колобича був доволі успішним. Вже протягом першого тайму Малецький продемонстрував, що насправді може таку важливу позицію не тільки закривати, а ще й постійно створювати проблеми захисникам суперників своїми вдалими діями. Собі до активу вище згаданий виконавець може занести, перш за все, забитий м’яч на 32 хвилині. Спершу Малецький накрутив на фланзі декількох суперників та заробив внаслідок цього штрафний удар поблизу карної зони «олімпійців». Після подачі зі стандартного положення та влучного дотику головою сам нападник і відкрив рахунок у дуелі. От після цього моменту гра стала більш бадьорою. Прокинувся, зокрема, і донецький колектив, якого до завершення першого тайму ще декілька разів можна було побачити у діях попереду. Як би там не було, але до перерви команди більше не забивали.

Другий тайм став настільки насиченим на події, що у головного арбітра зустрічі після матчу роботи із заповненням протоколу точно не бракувало. Голів колективи не забивали, а от емоцій було хоч греблю гати. До завершення поєдинку таким чином легше було назвати тих гравців, у яких не було попередження чи вилучення, а не навпаки. Вистачало брудних підкатів, незрозумілих сутичок та насправді доволі жорстких епізодів. Власне тому, до кишені за картками рефері регулярно засував руку. Про якісь гольові нагоди у такому випадку говорити, відверто кажучи, не часто доводилось. Втім, варто віддати належне «Олімпіку». Граючи у меншості з 71 хвилини, команда Ігоря Єрмакова насправді тримала у напрузі захист «синьо-золотих левів» постійно. Коли вже у компенсований арбітром час ще двоє виконавців зі складу гостей через вилучення залишили поле, аж тоді стало остаточно зрозуміло, що перемога від львів’ян точно нікуди не втече. Так воно і сталося.

1:0 – «Львів» U-19 переграв «Олімпік» U-19 та завершив сезон на 8 сходинці турнірної таблиці.

«Вважаю, що та ситуація з вилученнями, з жовтими картками – наслідок певної втоми команд. Кінець сезону, за тиждень провели аж три тури, тому десь було більше емоцій, а не гри. Як би там не було, нам вдалося забити м’яч. З турнірої точки зору він нічого не давав, але перемагати завжди приємно. Особливо, коли це останній матч чемпіонату. Стосовно арбітражу? Ніколи його не обговорюю. Перед кожним матчем налаштовуємо хлопців, що має бути, перш за все, спортивна боротьба. Не потрібно відповідати на провокації чи, можливо, помилки рефері. Найперше – самим потрібно показувати свою гру. Якщо говорити про перші підсумки сезону, то у першому колі ми мали десь більш вдалі відрізки, піднялися до верхньої частини турнірної таблиці. У другому колі найбільшою проблемою були кадрові втрати, тому у підсумку поборотись за високі місця не вдалося. Також багато не реалізовували, тому і втратили чимало очок. Черз це якраз і посіли ту сходинку, яку маємо. З іншого боку – багато почали довіряти молоді, дали понюхати їм того пороху. На перспективу – дуже непогано. Є хлопці, які можуть рости і розвиватися надалі», – зазначив наставник ПФК «Львів» U-19 Олег Колобич.