U-21: «Львів» поступився «Маріуполю»

У четвер, 29 квітня, відбувся календарний матч 24 туру Чемпіонату України U-21 між командами ФК «Маріуполь» та ПФК «Львів». За підсумками зустрічі львів’яни були слабшими за своїх опонентів.

До звітної дуелі насправді важко було підібрати реноме. Обидві команди вже, відверто кажучи, дограють сезон. Ні «Маріуполь», ні «Львів» жодна турнірна мотивація вже не сковує, тому колективи, перебуваючи всередині командного заліку, просто грають у своє задоволення. Залишились, можливо, хіба якісь окремі умовності, які допомагають як слід налаштовуватись на кожен окремо взятий поєдинок. У виїзному матчі першого кола «Маріуполь» здобув перемогу 1:2. Можливо, саме цей факт додавав підопічним Ігоря Рипновського зайвого запалу в очах. Як би там не було, а такий прикрий результат запам’ятався, адже став заключною поразкою у рамках першої частини сезону.

Майже одразу після стартового свистка, втім, запанувала рівна гра. Колективи не поспішали розгортати власні масовані випади, вважаючи за потрібне натомість притримати м’яча та взяти його під свій контроль. У дебюті матчу таке завдання краще виконувати давалося підопічним Сергія Грибанова. На правах господарів приазовці володіли ігровою ініціативою, але важко було сказати, що несли особливу загрозу воротам Лалака. Вистачало стандартів, жоден з яких, втім, якоїсь конкретики у плані створення гольових нагод таки не ніс. Прокинулися команди вже під завісу тайму. Мабуть, обоє за такої гри зробили ставку на м’яч під завісу тайму, який мав би додати психологічної впевненості перед другим таймом. Анонсоване завдання вдалося виконати маріупольцям. На 42 хвилині після подачі з флангу Байдалу вдалося першим дотиком прийняти м’яча на груди, а вже другим відправити сферу до сітки «Львова». Класний удар боковими «ножицями» вийшов і ефектним, і ефективним. От, по суті, і все на перший тайм.

У другій половині гри було вже веселіше. «Городяни» були змушені відіграватись, іти вперед та оголювати зони. У такий вільний простір якраз і вбігали прудконогі гравці «Маріуполя». За такого стилю ведення поєдинку приазовці почували себе немов риба у воді. Вже на 64 хвилині Трофимюк, ставши адресатом націленої передачі з флангу, пробивав по воротах львів’ян аж двічі. Перша спроба – удар головою, який витягнув Лалак. Друга – добивання, з яким наш голкіпер, на жаль, уже впоратись ніяк не міг. Здавалося б, все йде до впевненої перемоги господарів. Тим не менш, інтригу у протистояння вніс як завжди активний Велвес. Бразилець сам собі створив епізод, перехопивши м’яча в одного із захисників «Маріуполя» поблизу карної зони суперників. Оборонець був змушений фолити. Арбітр без вагань призначив пенальті, яке сам постраждалий на 79 хвилині реалізував. Далі почалася відверто видовищна гра. Атакували як одні, так і другі. На заключних хвилинах матчу «синьо-золоті леви» масовано понеслися вперед для того, аби таки відновити паритет. Втім, в одному з моментів львів’яни втратили м’яча попереду, розгорнулася миттєва контратака, за підсумками якої Сидоров був змушений порушувати правила у власному штрафному майданчику. Трофимюк на 90 хвилині, реалізувавши «точку», записав до свого активу дубль у звітному протистоянні. Невдовзі пролунав фінальний свисток.

3:1 – безвиграшна серія молодіжки «Львова» налічує уже 9 матчів поспіль.

«Все, що я хочу сказати, то це слова подяки хлопцям. Вдячний за самовіддачу, за той характер, який вони продемонстрували на футбольному полі. Нам насправді було важко, адже Маріуполь – найбільш далекий виїзд. Відверто кажучи, ми прибули лише за декілька годин до гри. Навіть не вдалося як слід відпочити, тому ноги у хлопців під другий тайм трохи підсіли. Пропущені голи – наслідки позиційних помилок. Наприкінці матчу кинули у бій молодих, необстріляних футболістів, які трішки до гри не увійшли. Тим не менш, ще раз за гру хочу усім подякувати. Готуємося до наступних матчів», – зазначив наставник ПФК «Львів» U-21 Ігор Рипновський.