Віталій Шумський: «Нам відступати вже нікуди»

Після того, як Георгій Цецадзе покинув ПФК «Львів», наша команда залишилась без головного керманича. Виконувати обов’язки наставника «городян» наразі призначили львівського фахівця Віталія Шумського, який був у попередньому тренерському штабі. Про своє призначення, тренувальний процес, підготовку до наступного матчу чемпіонату з «Ворсклою» та чимало іншого Віталій Шумський розповів у розмові з клубною інформаційною службою.

– Віталію Івановичу, коли Вам стало відомо, що саме Ви готуватимете команду до «Ворскли»?

– Наступного дня після гри з «Дніпро-1» відбулася зустріч з генеральним директором, після якої вже разом із командою розпочали активну фазу підготовки до наступного матчу в чемпіонаті.

– Про що говорили на такій зустрічі з керівництвом?

– Найголовніше з розмови – те, що на наступний календарний матч будемо виводити команду я, тренер воротарів і тренер дублю. За підсумками зустрічі, по суті, обмежились тільки тим, що ведемо тренувальний процес і готуємо «Львів» до наступної гри з «Ворсклою».

– Після відходу Цецадзе чи змінили, можливо, вже якось тренувальний процес?

– Звісно, невеличкі корективи таки внесли. У Цецадзе інколи було по 2 заняття на день. Такий графік скасували. Наразі у нас виключно одноразові тренування, а далі вже будемо бачити.

– Чимало футбольних експертів зазначають, що у «Львова» склад наразі не відповідає рівню УПЛ. Ви знаєте цих гравців, цю команду зсередини. Власне тому, як можете прокоментувати такі закиди?

– Якщо говорити стосовно складу, звичайно, він оновився буквально на відсотків 85 порівняно з минулим сезоном. Для того, аби усі ці футболісти зігралися, треба, звісно, час. До того ж деякі гравці у нас перехворіли на Covid-19, тому відновлення також було нелегким. Сказати чи наші виконавці підходять для УПЛ, чи ні? Час покаже. Чемпіонат у самому розпалі. Наразі занадто рано підбивати якісь підсумки.

– Безвиграшна серія «Львова» у чемпіонаті України триває з лютого поточного року. Завдяки чому, на Вашу думку, команда може вилізти із цієї серії невдач та почати здобувати позитивні для себе результати?

– На позитив ми починаємо зараз уже програмувати себе навіть на тренуваннях. Робимо усе можливе, аби хлопців згуртувати, аби вони були як одне ціле. Тільки у випадку «один за одного» зможемо здобувати хороші для себе результати. Багато говоримо з хлопцями, бо вони теж неабияк переймаються. Ситуація у турнірній таблиці додає зайвого тиску. Нікому такий стан справ не подобається. Власне тому, перелаштовуємось зараз вже більше на хороші емоції для того, аби гравці виходили на поле і думали тільки про матч і про перемогу в ньому.

– Вам належить дебютувати на тренерському містку команди у матчі з одним із відкриттів поточного чемпіонату – полтавською «Ворсклою». Що можете сказати про майбутнього суперника?

– «Ворскла» – справді хороша команда з хорошим наставником. Перш за все, наш наступний суперник – дуже досвідчений. Полтавська команда володіє одним з найбільш вікових складів УПЛ. Видно, що там справді бойовий колектив. Хлопці б’ються на полі усі разом, а також виконують усі настанови тренера. Руку наставника одразу помітно. Власне тому, «Ворскла» – дуже збалансована команда та наразі посідає другу сходинку у турнірній таблиці. Полтавці володіють також хорошим молодіжним складом, тому мають звідки черпати свіжу кров. Очікуємо на важку гру, а вже як буде? Матч покаже. Налаштовуємось тільки на позитивний підсумок, бо відступати нікуди. М’яч круглий. Будемо розраховувати, що фортуна десь нам вже повинна усміхнутись.

– Чи варто на цей матч очікувати від вас якихось кадрових сюрпризів?

– Гадаю, що якихось особливих несподіванок у цьому плані точно не буде. Втім, остаточно все, звісно, буде вирішуватись напередодні поєдинку.

– Матчі УПЛ наразі відбуваються без глядачів, але у вболівальників є змога переглядати поєдинки по телебаченню. Ви – львівський фахівець, тому за вашими діями на тренерському містку точно будуть пильно стежити місцеві прихильники футболу. Що, можливо, хотіли б сказати їм напередодні зустрічі з «Ворсклою»?

– Звісно, дуже шкода, що будемо грати без глядачів на стадіоні, бо футбол – для вболівальників. Якщо на трибунах є люди, то футболісти грають зовсім по-інакшому. Неможливо бути інертним, якщо весь стадіон підтримує, жене вперед. Тим не менш, маємо, на жаль, таку ситуацію з карантином. Хочеться, аби вболівальники, які дивитимуться протистояння біля екранів, вдома нас щосили підтримували своїми думками. Навіть у такому випадку точно передається позитивна аура на команду. Будемо намагатись, своєю чергою, віддячити своєю грою на футбольному полі.

Інформаційна служба ПФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »