Юрій Бакалов: «ФК «Львів» не добрав як мінімум три-чотири очки»

Головний тренер ФК «Львів» Юрій Бакалов прокоментував причини поразки та як команда пережила невдачу після матчу 11-го туру чемпіонату України серед команд Прем’єр-ліги з чернігівською «Десною», а також підбив проміжні підсумки виступів «синьо-золотих левів» у сезоні 2018/2019 років.

– Ви вже, напевно, зробили висновки за підсумками матчу з «Десною». Що все-таки сталося з командою в тій грі? Чому хлопці не були схожі самі на себе?

– Команда готувалася, команда налаштовувалася на матч. Може, швидкий гол зламав те, що ми планували. Але, можливо, справа у періодичності, з якою команда готувалася до гри. Ми її форсували в функціональному і психологічному плані, а у перших іграх, які команда проводила після поєдинку з «Шахтарем», вона рухалася поступово. У кожної команди бувають певні спади, і, можливо, у нас він стався саме на цю гру.

Найголовніше – у нас не вийшла контргра, яку ми планували. Хоча наступні події, незважаючи на вилучення в складі «Десни», показали, що ми володіли перевагою та контролювали хід матчу, але, на жаль, не змогли забити більше одного м’яча.

Крім того, я проаналізував ще один важливий факт: команді було непросто грати о 14:00. Ми весь час грали у вечірній час, тут нам довелося перебудовуватися. Слід було будувати тренувальну програму з упором на цей час. Все-таки дрібниць у футболі не буває.

– Після матчу напевно була серйозна розмова з хлопцями з приводу того, що сталося. Які висновки були зроблено за підсумками тієї зустрічі?

– Які були зроблені висновки – покаже час. Керівництво серйозно поговорило з хлопцями, тренерський штаб з ними також мав розмову. Команда зазнала певного покарання. Причому не за те, що програла, а через те, яким чином програла. Наскільки правильні і логічні зроблені висновки, покажуть лише наступні матчі. Сподіваюся, їх зробили усі, і не тільки хлопці.

У поразці не можна звинувачувати тільки футболістів – винні всі. Всім відомо, що перемагає команда, а програє тренер. Значить, були допущені певні недоліки та промахи і з мого боку. Тут є і моя вина, я не відділяю себе від колективу.

– 1 перемога, 4 нічиї і 2 поразки – закономірний підсумок Вашої роботи з командою в першому колі чемпіонату? За час роботи з хлопцями в чому, на Вашу думку, команда досягла успіху і над чим ще потрібно працювати?

– Усі приписують мені поразку від «Шахтаря», але я тоді прийшов в команду за добу до гри, тому я б не говорив, що це моя поразка. Жоден футбольний фахівець не скаже, що правильно можна зробити за такий короткий проміжок часу, а що – ні.

Після цього команда зіграла серію ігор, і те, що можна було скоригувати, ми спробували зробити. Але не все вийшло. Якщо підбивати проміжний підсумок, можна сказати, що я задоволений. Але вважаю, що ми не добрали як мінімум три-чотири очки. Можна сказати, що втратили турнірні пункти в Маріуполі. З «Олександрією» вели в рахунку в два м’ячі, але й взагалі могли залишитися ні з чим. Ніхто не вірив, що ми можемо зачепитися за залікові бали в Запоріжжі, але ми зіграли внічию з «Зорею». Тому, якщо підсумувати, то ми могли і повинні були мати більше очок, ніж є зараз.

Потрібно працювати, працювати і працювати абсолютно над усім. Команда тільки на початку шляху. Дякую хлопцям за терпіння і витримку, за те, що чують ті слова, які намагається донести до них тренерський штаб. Як би їм не було важко, особливо в паузах, коли потрібно було підтягнути функціональну підготовку, вони з розумінням до цього ставилися і бачили, що це приносить певний результат.

– Коли Ви стали біля керма «Львова», то отримали в розпорядження цілий легіон бразильських гравців і хлопців, які до цього не мали достатньо досвіду ігор в УПЛ. На Вашу думку, зараз цей колектив вже пройшов необхідну адаптацію, щоб стати єдиним цілим і вирішувати високі турнірні завдання?

– Перед нами в будь-якому випадку стоять серйозні завдання, незалежно від того, пройшов колектив цю адаптацію чи ні. В моєму розпорядженні є певний ресурс. Але ми не «Шахтар» і не «Динамо», у нас не такі великі можливості, як у цих клубів.

Нам ще не вистачає досвіду. ФК «Львів» зазнав значних змін в міжсезоння, команда видозмінилася на 75% за складом. Всі вимагають результат тут і зараз. Планка поставлена, і наше завдання тепер – слідувати їй згідно з нашими можливостями. З цими хлопцями і будемо намагатися виконати поставлені перед командою завдання.

Звичайно, має бути конструктивна критика, щоб ніхто не розслаблявся, але потрібно і адекватно оцінювати ситуацію.

– Команда не мала вихідних після поразки від «Десни» і в дворазовому режимі займається під час паузи на міжнародні матчі. На чому робиться наголос під час тренувань? І чи буде спаринг в кінці тижня?

– Спаринг буде, але ми, швидше за все, зіграємо двосторонню гру. Були пропозиції клубам з Першої ліги, але вони всі зайняті іграми в чемпіонаті. У них паузи немає, тому їм складно викроїти час для таких матчів. Було прийнято рішення: розбавити склад молоддю і зіграти в неділю контрольний матч.

В першу частину тижня потрібно було хлопців відновити після матчу з «Десною». Пауза на те і пауза: працювали в підтримуючому режимі, використовували в тренувальному процесі те, що у нас не зовсім виходило в грі з чернігівською командою. Мова про нюанси тактичного плану. Тиждень вийшов насиченим та непростим, але, думаю, що хлопці все самі розуміють. З сьогоднішнього дня ми вже цілеспрямовано починаємо готуватися до наступного туру.

Інформаційна служба ФК «Львів»

Залишити коментар

Translate »